Bezpieczny sport w ciąży

Bezpieczny sport w ciąży

12 cze

Ciąża to nie choroba! Sport, a co za nim idzie aktywność ruchowa, jest bardzo wskazany w czasie gdy kobieta oczekuje dziecka. Oczywiście, ciąża to również odpowiedzialność za życie maluszka, dlatego jeśli przyszła mama zdecyduje się spędzić te 9. miesięcy aktywnie, powinna najpierw skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

A wszystko zależy od sposobu życia jakie kobieta wiodła przed zajściem w ciążę. Jeśli uprawiała sport regularnie, to naturalnym jest że będzie chciała go kontynuować. Nie ograniczy się do biegania po sklepach za wózkiem spacerowym, czy wózkiem dziecięcym wielofunkcyjnym. Jest wiele sposobów na to by ciężarne mogły być aktywne fizycznie. To nie prawda co powtarzają babcie, prababcie i starsze ciocie, kobieta w ciąży wcale nie musi tylko leżeć, oszczędzać się i dmuchać na zimne. Jest wiele ciekawych i bezpiecznych sportów, które zrelaksują, odstresują i poprawią kondycje. Co jak co, ale kobieta wysportowana może przejść poród szybciej i łagodniej.

Ćwiczenia przygotowują mięśnie do dużego wysiłku jakim jest poród. Ruch również bardzo dobrze wpływa na sen, na prace serca, płuc, na krążenie. Sport w czasie ciąży to w końcu najlepszy sposób na powrót do sylwetki po porodzie. Ale na co może się porwać kobieta, która nigdy nie prowadziła aktywnego życia? Pływanie wydaje się być najlepszym pomysłem. Oprócz sportów na basenie dozwolone są regularne spacery, fitness dla kobiet w ciąży, ćwiczenia Kegla, joga, pilates. Na spacery nie ma limitów, w końcu gdy przyjdzie na świat dziecko staną się one przyjemnym rytuałem, dlatego też trzeba pamiętać o wygodnym wózku spacerowym i wózku dziecięcym wielofunkcyjnym, takimi jak Magic lub Vector Pro marki Espiro.

O czym każda przyszła mama powinna pamiętać? Żeby nie uprawiać sportów urazowych. Do nich należy na pewno jazda na rowerze, jazda konna, gry zespołowe, jazda motoryzacyjna. Tutaj istnieje duże ryzyko kontuzji, czy wypadku. A przecież troska o swoje życie i życie dziecka powinna być priorytetem.

Bezpieczny sport w ciąży istnieje, o ile przyszła mama doda do niego rozwagę i będzie pod stałą obserwacją lekarza. Nie każda ciąża pozwala na wszystkie aktywności fizyczne, to kwestia indywidualna. Ale jeśli będzie słuchać swojego ciała i rad specjalistów, to na pewno ciąża i sam poród przejdzie bez żadnych problemów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.