Szkoła tuż, tuż!

Szkoła tuż, tuż!

12 cze

Wakacje wkrótce dobiegną końca i rozpoczną się przygotowania do szkoły. Dla wielu rodziców będzie to pierwszy rok szkolnej przygody ich dziecka. Warto pamiętać, że przygotowanie szkolnej wyprawki zajmuje mnóstwo czasu i lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Lepiej przygotować się wcześniej i uniknąć kolejek w sklepach. Zakup podręczników i przyborów szkolnych wymaga od rodziców nie lada zaangażowania i sporego budżetu. Wyprawka pierwszoklasisty obejmuje m.in. komplet książek wybranych przez nauczyciela, zeszyty, tornister. Trzeba będzie zakupić także piórnik, ołówek, przybory do pisania, nożyczki, kredki, bloki rysunkowe itp.
Rodzice muszą także zapewnić dziecku obuwie na zmianę, strój galowy, worek na obuwie, strój gimnastyczny.
Lepiej nie ulegać pokusom i nie kupować dziecku zbędnych gadżetów, czy ubrań. Pójście do szkoły to bardzo ważne wydarzenie i dlatego warto pytać dziecko o zdanie np. przy wyborze zeszytów, czy kredek z ulubionymi postaciami z bajek.
Drugim etapem będzie ustalenie nowego harmonogramu dnia łącznie z dojazdami (kto odwozi dziecko), sposobu przygotowania posiłków itd.
W trakcie dojazdów do szkoły i z powrotem, najważniejsze jest bezpieczeństwo małego pasażera, dlatego warto pomyśleć także o zakupie bezpiecznego, stabilnego fotelika samochodowego. Może to być na przykład Kappa Espiro, który świetnie posłuży dziecku do wagi 36kg. Fotelik posiada certyfikat PIMOT oraz spełnia wymagania norm europejskich. Ma także wiele przydatnych dziecku i rodzicom funkcji. Warto pamiętać, że tylko prawidłowo zamontowany fotelik w pełni zabezpiecza dziecko w nim podróżujące.

Możliwość komentowania jest wyłączona.