Wakacyjna apteczka

Wakacyjna apteczka

12 cze

Przyszło lato, a razem z nim coraz więcej okazji do rodzinnych wyjazdów. Prócz tak oczywistych przygotowań do wycieczek jak wybór fotelika samochodowego, czy wózka 3w1, powinniśmy zadbać o odpowiedni skład apteczki. Wakacyjne podróże niestety sprzyjają urazom, a gdy dzieci są ruchliwe, o skaleczenie nie jest trudno. Oczywiście nikt z nas nie planuje chorowania w czasie tak długo wyczekiwanego urlopu, ale warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność.

Wakacyjna apteczka powinna być bardzo praktyczna, dodatkowo nie może zajmować zbyt dużo miejsca, aby łatwo było się z nią przemieszczać. Dobrze gdyby mieściła się w wózku, Modena Silver Line ma duży koszyk tak jak i większość wózków 3w1 marki Espiro. Dlatego zostawiamy w domu to co niepotrzebne, a na wyjazd pakujemy tylko rzeczy niezbędne. Wakacyjna apteczka powinna umożliwiać rozwiązanie drobnych problemów, by zapobiec tym poważniejszym. W doborze leków i medykamentów, musimy zwracać uwagę na dzieci, które są wrażliwe i bardziej niecierpliwe. Gdy uraz dotknie osobę dorosłą – przeważnie może ona poczekać, skorzystać z najbliższej apteki, a u dziecka nie ma na to czasu.

Gorączka, ból, otarcia, ukąszenia, choroba lokomocyjna, to najczęstsze wakacyjne przypadłości. Czego nie powinno zabraknąć w naszej apteczce?

- leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Jako rodzice wiemy, jakie leki podawać swoim dzieciom, na co są uczulone a na co nie, szczególnie w sytuacjach gdy nasze pociechy coś boli, lub mają gorączkę. Często syrop dla dzieci ma podwójne właściwości – przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, dlatego nie ma potrzeby brać ze sobą dwóch opakowań. Trzeba pamiętać, że syrop ma pomóc tylko doraźnie, gdy objawy się nasilają, lub gdy występują nowe, powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

- leków łagodzących objawy choroby lokomocyjnej. Bardzo często sam wygodny fotelik samochodowy, na przykład fotelik Kappa, nie wystarcza. Dziecko po prostu jest chore i chcemy sprawić, by droga do celu upłynęłą jak najbardziej komfortowo. Na rynku jest wiele tabletek i syropów łagodzących objawy choroby lokomocyjnej. Ważne jest, żeby zwrócić uwagę na wiek dziecka, większość leków jest przeznaczona dla dzieci starszych.

- opatrunków, płynów do dezynfekcji rany, soli fizjologicznej. Urazy, skaleczenia, otarcia mogą przytrafić się w każdym miejscu, więc warto zaopatrzyć się w bandaże, plastry różnej wielkości, gaziki, bandaż elastyczny. Jeśli chodzi o odkażenie, to najlepiej użyć wody utlenionej lub gotowych gazików odkażających. Sól fizjologiczna pozwoli oczyścić nos i oczy.

- termometr. Zawsze dobrze jest znać dokładną wysokość temperatury.

A oprócz tego:

preparaty odstraszające owady, kremy z filtrem UV, środki łagodzące przeziębienie, leki łagodzące ból gardła, wapno, preparat łagodzący ból brzucha/biegunkę, preparat na oparzenia, krem na odciski.

Nie możemy również zapomnieć o lekach przyjmowanych stale, na przykład w przypadku diabetyków, alergików, ludzi chorujących na astmę. Powinniśmy je mieć zawsze przy sobie!

Odpowiednio wyposażona wakacyjna apteczka, to po prostu spokój. Wiedząc, że zebraliśmy do niej rzeczy najpotrzebniejsze jesteśmy w stanie z czystym sumieniem oddawać się urokom długo wyczekiwanego urlopu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.